En Yaygın 9 başarısız insan özellikleri

En yaygın 9 başarısız özellikleri;

Bazı insanlar ne yaparlarsa yapsınlar başarılı olamazlar,zaten tüm bakış açılarıyla başarılı olmayı bloklarlar.

  1. Diğer insanların fikilerine,yargılarına bağımlı olup,kendini yaşayamayanlar;Kendi fikirlerini söylemeye çekinip ,diğer insanların yargılarıyla yaşarsak kendimizi değil başkasını yaşar onun başarısız ve mutsuz ruh halini de kopyalamış oluruz.
  2. Şartlar ve olaylar ne gerektiyorsa bu duruma uyum sağlayamayanlar;Yaşadığımız hayatlar bazen farklı olaylar ve şartları birbirinde getirir,tüm bu şartlara uyum sağlayamazsak ayakta kalamayız,hem olumsuz olaydan bile olumlu bir ders çıkarmalıyız.
  3. Çaresizlik ve korku hissedip çözüme direkt olarak yönelemeyenler;hayat uzun ve meşakkatli bir yol,korku ve çaresizlik ise insanı sadece durduran ve geriye atan bir duygu,cesur olun her ne olursa olsun.
  4. Kompleksli,özgüveni olmayanlar,hareket edemeyip çekingen olan,hızlı alınan yada kendini aşırı derecede çok beğenen,hemen sinirlenen,hiper kıskanç kişiler ilişkilerinde sık sık sorunlar yaşamaya mahkum oldupu için genelde başarısız olurlar.Halbuki önce olumsuz özelliklerimiz ile kendimiz barışırsak sonra başkalarına iyi davranır ve daha gerçekçi oluruz.
  5. Duygu,düşünce ve hislerini biliçaltında yaşayanlar.
  6. Yaş ve ihtiyaçlar gereksinimiyle olaylara gerektirdiği gibi sağlıklı tepkileri veremeyen insanlar.
  7. Ergenlik yaşlarında yaşanılan sıkıntılar,zorluklar,dikkate alınmayan,önemsenmeyen ve beğenilmediğini düşünen insanlar bu problemi sıkça yaşarlar.
  8. Bazı insanlar erişmesi zor hayaller kurar ve beklenti içine girerler,buda o insanda aşağılık kompleksi yaşamalarına sebep olurlar.
  9. Herkesin hayatta başka seçenekleri vardır aslında ama bazı insanlar başka hiçbir seçeneğinin olmadığını sanar ve bunu göremedikleri için başarısız olurlar.

 

 

 

Bir cevap yazın