Google’da hesap geçmişi

GOOGLE’DA HESAP GEÇMİŞİMİZİ NASIL YÖNETİRİZ?

Google’da hesap geçmişimizi yönetebiliriz,peki nasıl mı? * google.com/settings/accounthistory adresi hesap geçmişi sayfasında Google da yapmış olduğunuz aramalarınızı,geçmişte bulunulan yerleri,daha önceki youtube aramalarını ve orda izlemiş olduğunuz şeyleri görebileceğiniz 4 farklı bölüm var.Eğer resimler değişik renkte ise Google bu etkinlikleri kaydetti demektir.Etkin olunmayan yahut olmak isteyeceğiniz alanlar olursada bunlar siyah beyaz renkte oluyor.

* Geçmişteki arama arşivini görmek için aradığınız şeyler altında bulunan geçmişi yönet kısmını tıklamanız gerekmekte.Bu noktada yeniden parola isteyebilir,ama burada ne zaman neyi aradıysanız çıkar isterseniz bazı öğeleride öğeleri sil kısmında silebilirsiniz.

* Arama geçmişinin kayıt kısmını isterseniz durdurabilirsiniz ama bu bazı sonuçları etkiler,tüm geçmiişi silmek isterseniz öğeleri kaldırı ve sonra en başından bu yana kısmını seçmeniz gerekmekte.

* Genelde varsayılanı kapalı olsada Google ziyaret etmiş olduğunuz yerleri de kaydeder,bu kısımda geçmişi yönet kısımda yine yönetebiliyoruz,tarih,ve yeri haritada görebiliyoruz.

* 1 ve 30 gün süre aralığında tarih kısmını görüntüleyebiliriz,daha önceki seyahatler haritanın altında 3 veya daha uzun tarihli bir zaman aralığı belirleyerek görüntüleyebiliriz.

* Hesap geçmişi sayfasındaki en alt kısımda ilgili ayarlar bölümü vardır,bu kısımda Google+ öneri şeklinde paylaşımlar sunabilir,Google da beğenilen şeyler,arama ve reklamlar gibi,bunu da yine ilgili ayarlardan düzenleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın